Historia

Strona powstała 15.10.2002 r. Na pierwszej odsłonie strony jak na każdej chyba witrynie, która zaczyna powstawać grafika jak i treść strony były bardzo ubogie. Pierwszą odsłone odwiedzało około 20 osób dzienie. Jak wiadomo początki są najtrudniejsze i trzeba było znaleść server ( chodź środków na płatny nie było ). Pierwszym serverem na którym leżały pliki jaworznickiej sceny hip-hop był server niemiecki o pojemności 50 mega bajtów. Nietsety po około miesiącu niemiecy administratorzy zakończyli działalność swojego servera i tym samym strona znikła na tydzień z sieci globalnej.

Wtedy powstał drugi design (wygląd) strony. Strona przyjeła domene www.muzahh.prv.pl i już leżała nie za granicą lecz na polskim serverze, ktory tak samo udostępnił 50 mb na swoim koncie. Odwiedziny serwisu zwrosły do 30 osób dziennie. Lecz po dwóch miesiącach strona znów znikła tym razem administrator oznajmił: "Złamaliście regulamin obowiązujący użytkowników servera", ale tak naprawde nic nie złamaliśmy. Gdzieś dwa tygonie strona nie mogła być wyświetlana w internecie. Założyliśmy darmowe konto na strone główną i poprosiliśmy admina www.fivnet.com o udostepnienie miejsca na klipy, mp3 i tak było przez cztery miesiące.

Trzecia odsłona strony była graficznie i treściowo już bardzo dobra (chodź był to szablon z internetu). Odwiedzalność strony z każdym dniem zwrastała do 50 osób dziennie. Na początku września 2003r. servis z Jaworzna dołączył do rodziny www.metropolia.net i dostał własną domene www.jaworzno.metropolia.net. Od tego czasu strone zaczeło odwiedzać od 50 do 200 osób dziennie. Która powoli staje się oficjalną stroną jaworznickiej sceny hh.

Czwarta odsłona była wprowadzona dzięki znajomemu z Bytomia, który przygotował ją graficznie. Z biegiem czasu jednak wyszły mankamenty ograniczające możliwości i potrzebne było kilka zmian.

 

Wersja piąta strony to, patrząc z perspektywy czasu, jedna z lepszych odsłon. Potwierdzała to ilość wejść unikalnych jak i sama oprawa graficzna. W tym czasie już oficjalnie pod szyldem hiphop.jaw.pl dzięki lokalnemu dostawcy internetu, zaraz firmie wspierającej nas już ładnych pare lat czyli ARTcom-owi. Lepsza znajomość programów graficznych pozwoliła nie tylko poprawić wygląd strony ale również różnego rodzaju form promocji strony jak i designu plakatów.

Poprzedni czyli już szósty image strony przetrwał najdłużej bo od 2005 do 2013 roku. Czynniki takie jak: coraz większy brak czasu, natłok innych obowiązków (niestety lat nie ubywa, a wręcz przeciwnie) oraz brak możliwości update'u skryptu, czego wynikiem były zmasowane ataki spamu, doprowadziły prawie do upadku strony. Teraz jednak powracamy z nowym systemem, nowymi chęciami oraz zmienonym składem ekipy by coś tu u nas w mieście w tym temacie się działo.